Opublikowano 3 komentarze

Zazzle – Jak poprawnie wypełnić formularz W-8BEN? Ustawienia płatności i podpinanie konta Paypal [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Zazzle – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również ciąg dalszy poprzedniego artykułu o wypełnianiu formularza podatkowego W8BEN na Zazzle. Dowiesz się m.in., jak podpiąć swoje konto Paypal w ustawieniach płatności. Zapraszam.


Przydatne informacje na wstępie

Aby móc otrzymywać więcej naszych zarobionych pieniędzy w serwisie Zazzle, musimy wypełnić formularz podatkowy W-8BEN, dzięki któremu wartość pobranego podatku u źródła wyniesie 10% (w przypadku niewypełnienia formularza W-8BEN – byłoby to aż 30%). Formularz wypełniamy tylko jeden raz, po utworzeniu konta. Raz w roku rozliczamy się z każdych zarobionych i wypłaconych nam na konto Paypal pieniędzy, tak jak wspominałem w artykule nr. 2/x, aby nasze pieniądze zostały w ogóle wypłacone przez Zazzle, musimy uzyskać minimalny próg uzyskanych zarobków, który wynosi $50 dolarów amerykańskich, dopiero wtedy kwalifikujemy się do otrzymania swojego wynagrodzenia. Nie musimy rozliczać się z urzędem skarbowym, jeśli uzyskamy 40 dolarów na samym serwisie, bo nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy na konto, a jak wspominałem wyżej, rozliczamy się tylko z pieniędzy, które fizycznie wpłynęły na naszego Paypala.

Ustawienia płatności Zazzle, czyli ciąg dalszy poprzedniego artykułu

W poprzednim wpisie skończyliśmy na wypełnianiu pól odnośnie informacji o sklepie. Fantastycznie, za nami daleka droga. Przejdźmy dalej, do sekcji Earnings > Payment Settings.


ustawienia-platnosci-zazzle-paypal

Jak podpiąć konto Paypal do Zazzle?

Znajdując się w ustawieniach płatności, wystarczy, że wpiszemy adres e-mail, pod którym zarejestrowaliśmy swoje konto Paypal.

ustawienia-platnosci-zazzle-paypal

Dynamicznie, bez zapisywania, zjedź poniżej do wypełniania pól swoimi prawdziwymi danymi osobowymi. Pamiętaj, że dane osobowe, które tutaj wpiszesz, muszą być zgodne z danymi, pod którymi zarejestrowałeś swoje konto Paypal.

imie-nazwisko-dane-artysty-zazzle
tax-information-zazzle

Jeśli doszedłeś do tego miejsca, poniżej, w sekcji Tax Information powinieneś zobaczyć dostępny do pobrania formularz podatkowy W-8BEN. Upewnij się, że na liście rozwijanej „I am filing as a/an:” zaznaczona jest opcja Individual.


pobierz-w8ben-zazzle

Jeśli tak, wszystko w porządku. Możesz teraz pobrać swój formularz za pomocą przycisku Download W-8 BEN Form. Po kliknięciu powinno wyskoczyć Ci okienko o niezapisanych zmianach, wciśnij OK.

podatki-osoba-fizyczna-zazzle

Twój formularz podatkowy powinien zostać automatycznie otwarty w nowej karcie. Wystarczy, że pobierzesz go na swój dysk. Jeśli jednak tak się nie stało, upewnij się, czy nie masz w swojej przeglądarce włączonej opcji blokowania automatycznie otwierających się nowych okien/kart.

jak-wypelnic-w8ben-zazzle

Zakładając, że pobrałeś swój formularz, możemy przystąpić do wypełnienia go na Twoim komputerze. W tym celu przyda Ci się dowolny program do edycji pól pliku PDF. Jeśli jeszcze nie masz żadnego programu, a Twoim systemem operacyjnym jest Microsoft Windows, polecam w zupełności darmowy PDF-XChange Viewer.


w8ben-gotowy-wzor
podpis-w8ben
Poprawnie wypełniony formularz podatkowy W-8BEN.

UWAGI

1. Pamiętaj, aby w miejscu daty urodzenia (punkt 8), wpisać datę w kolejności MIESIĄC-DZIEŃ-ROK. To samo dotyczy daty obok miejsca na Twój podpis.

2. PART I, to Twoje własne dane osobowe, w PART II wpisujesz wszystko tak, jak widzisz na obrazku powyżej (jeśli jesteś obywatelem Polski).

3. Sign Here – to pole zostawiasz puste, ponieważ jest to miejsce na Twój odręczny podpis.


Sprawdź, czy nie ma żadnych literówek, jeśli nie, upewnij się, że dane osobowe z formularza zgadzają się z danymi, które podawałeś na serwisie Zazzle. Jeśli wszystko się zgadza, możesz zapisać plik PDF. Wszystko co potrzebujesz teraz zrobić, to wydrukować tak o to wypełniony formularz, podpisać długopisem, zeskanować i wysłać w załączniku pod następujący adres e-mail:

zazzle-w8@zazzle.com

Nazwą pliku i tematem wiadomości e-mail może być np. Signed W-8BEN – Twoje imię i nazwisko. Czas rewizji wysłanego formularza przez pracowników Zazzle może potrwać ok. 14 dni, jeśli z Twoim formularzem podatkowym coś będzie nie tak, otrzymasz wiadomość e-mail z dokładnym powodem odrzucenia, a wtedy nic tylko poprawić i wysłać ponownie.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym prezentuję krok po kroku tworzenie i publikacje produktu na Zazzle. Możesz przejść do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

3 komentarze do “Zazzle – Jak poprawnie wypełnić formularz W-8BEN? Ustawienia płatności i podpinanie konta Paypal [Artykuł nr. 4/x]

  1. BLOG JEST G E N I A L N Y. Kanał na youtubie też :). Życzę sukcesów :). Zamierzam przeczytać wszystko, 🙂 więc trochę tu posiedzę.

    1. Dziękuję, Justyno, za feedback. Takie słowa mnie tylko napędzają do dalszego działania.
      Gorące pozdrowienia,
      Mateusz.

  2. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *