Opublikowano Jeden komentarz

Zazzle – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Zazzle. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Zazzle, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. Zazzle oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

  • Towaru
  • Magazynu
  • Firmy
  • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, kubków, poduszek, zeszytów, plakatów, pinesek, etui na telefon, masek i wielu innych, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Zazzle, promowanie zaś może, ale nie musi – na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp. W porównaniu do niektórych serwisów, o których piszę na blogu, produkty, które opublikujemy, trafiają do wyników wyszukiwania serwisu, co oznacza, że zewnętrzne promowanie nie jest konieczne.

Zarabianie nie mając towaru i magazynu? jak to działa?

Po opublikowaniu wzoru staje się on natychmiast dostępny do zakupu, co oznacza, że w porównaniu do innych platform, nie musimy czekać na weryfikację ze strony Zazzle, a gdy tylko klient zakupi nasz wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Zazzle zrobią wszystko za nas, czyli wydrukują wzór w swoich centrach logistycznych, zapakują paczkę i wyślą ją bezpośrednio do klienta.

Zwroty

Jeśli zastanawiasz się co ze zwrotami, tym również nie musisz się przejmować, zauważysz jedynie cofniętą prowizję ze sprzedaży w ustawieniach swojego konta.

Prowizja designerów Zazzle

To oczywiste, że Zazzle nie robi tego wszystkiego za darmo, swój zysk mają wliczony do całkowitej kwoty, za którą klient kupuje nasz produkt, a my otrzymujemy prowizję. Domyślna wartość naszej prowizji dla wszystkich typów produktów wynosi 5%. Jeśli chcemy zwiększyć lub zmniejszyć naszą prowizję, jesteśmy w stanie zrobić to w dowolnym momencie, jednak dla produktów, które zostały wcześniej opublikowane, zmiany zostaną zastosowane dopiero 20-go dnia miesiąca. Dla produktów, które dopiero zostaną opublikowane po ustawieniu nowej prowizji, zmiany nastąpią natychmiastowo. Ustawiamy większą prowizję = zarabiamy więcej na sprzedaży, ale klient kupuje nasz produkt drożej. Polecam zwiększyć domyślną prowizję z 5% do 15-20%.

Jak zmienić prowizję dla wszystkich produktów na Zazzle?

Zrobimy to w ustawieniach naszego konta, najeżdżając na avatar w prawym górnym rogu, następnie My Account > Default Royalty.

Sprzedaż na Zazzle bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Zazzle. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Zazzle, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz. Jest to oczywiście opcjonalne, ponieważ osoby, które prowadzą działalność i chciałyby z jakiegoś powodu rozliczać Zazzle na firmę – również mają taką możliwość.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać pieniądze na Zazzle?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Zazzle, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób wypłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Zazzle. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Zazzle – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *