Opublikowano Jeden komentarz

Teespring – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Teespring – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również krok po kroku tworzenie i publikacja swojego pierwszego produktu na stronie Teespring. Zapraszam.


Etap 1: Tworzenie wzoru w programie graficznym

Aby stworzyć wzór, potrzebujemy jednego z dowolnych programów graficznych. Możesz użyć do tego darmowego GIMPA lub płatnego Photoshopa. Te oba najbardziej popularne programy nie różnią się od siebie w większym stopniu, więc pozostaje kwestia gustu. Postaraj się, aby Twój wzór posiadał jak największą rozdzielczość, dzięki czemu będzie dostępny do zakupu na większej ilości produktów. Przykładem na potrzeby tego artykułu będzie stworzony przeze mnie na szybko wzór o rozmiarach 3000×4000 pikseli. Dla uzyskania najlepszych efektów, nie krępuj się, aby tworzyć większe rozmiary. Dokładne rozmiary poszczególnych produktów znajdziesz pod tym linkiem. Gdy już utworzysz wzór, pozostało go zapisać, wyeksportować np. na pulpit i dodać na serwis Teespring.

*UWAGA – Jeśli planujesz stworzyć wzór z przeźroczystym tłem, do wyeksportowania pliku użyj formatu PNG, w przeciwnym wypadku JPG/JPEG.

Etap 2: Dodawanie wzoru na Teespring

Pierwsze, co należy zrobić, to zalogować się na swoje konto, jeśli jeszcze nie posiadasz konta, dowiedz się z mojego poprzedniego artykułu, jak założyć je krok po kroku pod tym linkiem.

Zakładając, że jesteś już zalogowany, przejdź do dodawania swojego nowego wzoru, możesz to zrobić z poziomu zakładki Home > Start Designing.

dodawanie-grafiki-na-teespring

Wybierz typ produktu, na którym chcesz umieścić swój wzór. Ja na potrzebę tego artykułu wybiorę koszulkę.

typy-produktow-teespring

Aby wybrać rodzaj koszulki, najedź na zdjęcie dowolnej pozycji, a ujrzysz przycisk Start Designing. Pamiętaj, że wybierając droższą opcję, cena całkowita koszulki z wzorem również się zwiększy. Ja wybieram pierwszą pozycję, ponieważ wysyłka odbywa się z USA oraz Europy, a rozmiary spełniają oczekiwania większości ludzi mojej grupy docelowej.

koszulki-tshirty-teespring

edycja-produktu-teespring

Jesteśmy teraz na etapie, gdzie możemy wrzucić nasz design, ustalić jego położenie (przód/tył lub to i to, przy czym warto zaznaczyć, że wrzucając wzór Teespring z przodu i z tyłu jednoczenie, koszt podstawowy koszulki wzrośnie, co przełoży się na nasz niższy zysk, chyba że go zwiększymy, ale wtedy cena całkowita będzie niczym z kosmosu, dlatego aby zminimalizować koszty i zmaksymalizować zysk, zachowajmy nasz design na jednej tylko stronie). Na obecnym etapie możemy również dodać kolory. W przypadku gdy zastanawiasz się nad kolorami…

Jakie kolory t-shirtów sprzedają się najwięcej na Teespring?

Jeśli zastanawiasz się, jakiego koloru koszulki sprzedają się najczęściej w serwisach oferujących druk na żądanie (print on demand), nie tylko Teespring, to jest to: czarny, ciemny niebieski (navy) oraz biały.
Przechodząc dalej przyciskiem Continue do zakładki Add More Products, możesz zaznaczyć od razu produkty dodatkowe, takie jak np: bluza, spodnie, skarpety, akcesoria (maska, etui, kubek, naklejka, torba), produkty domowe (plakat, poduszka itp.), mogą one wymagać naniesienia małych poprawek, ale zdecydowanie warto to zrobić.

wiecej-produktow-teespring

Etap 3: Tworzenie listingu

listing-tytul-opis-slowa-kluczowe-na-teespring

WAŻNE

Uwaga nr. 1 – Tworząc tytuł, wpisujemy tylko i wyłącznie słowa kluczowe na temat designu. Pomijamy nazwy konkretnych produktów, jak np. t-shirt, mug, phone case. Przykład zły: A mug with a guy in a blue shirt. Przykład dobry: The guy in the blue shirt.

Uwaga nr. 2 – Tworząc opis designu, także pomijamy nazwy konkretnych produktów, wyobraźmy sobie, że tworzymy uniwersalny opis, który pasuje do wszystkich typów produktów. Świetnym uniwersalnym rozwiązaniem jest tutaj użycie słów „Ten produkt” lub podobnych. Oczywiście w języku angielskim.

Uwaga nr. 3 – Nie używaj długich i abstrakcyjnych linków. Przykład zły: asdasdasdasdasd123. Przykład dobry: blue-shirt-man.
Jeśli Twój listing jest gotowy, nic tylko publikować! Aby to zrobić, użyj przycisku Publish Listing.

publikowanie-listingu-teespring

Nie zapomnij teraz wypromować swojego produktu za pomocą konkretnych mediów społecznościowych. Jeśli nie wiesz jak zrobić, opisałem jedną ze strategii w artykule nr. 1, do którego możesz przejść klikając tutaj.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody z praw autorskich jako autor, artysta i designer, sprzedając na Teespring. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Teespring – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *