Opublikowano 3 komentarze

Teespring – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Teespring. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Teespring, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. Teespring oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

 • Towaru
 • Magazynu
 • Firmy
 • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, kubków, poduszek, zeszytów, plakatów, pinesek, etui na telefon, masek i wielu innych, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Teespring, promowanie zaś na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp., dzięki czemu działamy globalnie.

Różnice między Teespring, a Redbubble

Teespring, to serwis, który tak jak Redbubble umożliwia nam umieszczenie wzorów na różnego typu produktach, jednak zysk, jaki oferuje Teespring na poszczególnej sprzedaży, to jak niebo i ziemia. W tym aspekcie przegrywa zdecydowanie Redbubble.

Druga różnica, nad którą tym razem góruje Redbubble, jest taka, że publikując produkty na Teespring, są one niewidoczne w wynikach wyszukiwania serwisu, co oznacza, że tak jak wspominałem wyżej, musimy użyć zewnętrznego promowania poprzez różne media społecznościowe, gdzie możemy zastosować następującą strategię:


 1. Stworzenie np. na Instagramie osobnego konta o nazwie sklepu
 2. Podanie w biografii profilu linku do naszego sklepu
 3. Pobranie głównego zdjęcia np. koszulki z umieszczonym wzorem psa i umieszczenie go jako nowy post na Instagramie
 4. Stworzenie nowych lub nadanie często odwiedzanych tagów, jak np. #dogtshirts
 5. (Opcjonalnie) Umieszczenie linku do produktu w opisie posta. Linki te są niestety niemożliwe do kliknięcia, ponieważ zamiast odnośnika, wyświetlają się w formie zwykłego tekstu. Na dodanie *listingu składa się także stworzenie unikalnego linku URL do produktu, dlatego polecam tworzyć je tak krótkie, jak to tylko możliwe. Jeśli chodzi o sam link, z pewnością powinien wyglądać na zaufany. Dobrze, jeśli będzie w jakimś stopniu powiązany z tematyką produktu, co znaczy, że nie tworzymy czegoś w rodzaju: „asdasd123”, a raczej: „dogtshirt”.

*Listing – proces, na który składa się stworzenie tytułu, słów kluczowych oraz opisu. To tak, jak wystawienie produktu na OLX, który chcemy sprzedać.

Zarabianie nie mając towaru i magazynu? na jakiej zasadzie to działa?

Po opublikowaniu wzoru staje się on natychmiast dostępny do zakupu, co oznacza, że w porównaniu do innych platform, nie musimy czekać na weryfikację ze strony Teespring, a gdy tylko klient zakupi nasz wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Teespring zrobią wszystko za nas, czyli wydrukują wzór w swoich centrach logistycznych, zapakują paczkę i wyślą ją bezpośrednio do klienta.

Zwroty

Gdy nabywca naszego produktu otrzyma paczkę do swojego domu, posiada on 30 dni na zwrot, my oczywiście nie wiemy, kiedy taki zwrot nastąpi, nie musimy się tym zajmować, a dalej tworzyć nowe wzory. Pracownicy Teespring także się tym zajmą. Informacja, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, to taka, że Teespring zwróci wszystkie pieniądze klientowi, a nasza prowizja za sprzedaż będzie wciąż istniała, nie zostanie cofnięta.

Prowizja designerów Teespring

Kolejną świetną wiadomością jest to, że sprzedając na Teespring, zachowujemy 100% prowizji. Jeśli chcemy umieścić nasz wzór na koszulce, podstawowy jej koszt (bez wzoru), wyniesie np. $10 dolarów, a my postanowimy, że cena całkowita koszulki (ze wzorem) wynosić będzie $24 dolary, zachowujemy w takim wypadku $14 dolarów prowizji. Przeliczając po aktualnym kursie, zarobimy ok. 50zł na jednej tylko sprzedaży.

Sprzedaż na Teespring bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Teespring. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Teespring, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać na Teespring?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Teespring, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób zapłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Teespring. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

3 komentarze do “Teespring – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

 1. Cześć. Mam pytanie. Czy można mieć 2 konta/sklepy na Teespring?

  1. Cześć, Edyta,

   niestety, nie jest to dozwolone.

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz Piotrowski

 2. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *