Opublikowano 2 komentarze

Teepublic – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Teepublic – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również krok po kroku tworzenie i publikacja swojego pierwszego produktu w serwisie Teepublic. Zapraszam.


Etap 1: Tworzenie wzoru w programie graficznym

Aby stworzyć wzór, potrzebujemy jednego z dowolnych programów graficznych. Możesz użyć do tego darmowego GIMPA lub płatnego Photoshopa. Te oba najbardziej popularne programy nie różnią się od siebie w większym stopniu, więc pozostaje kwestia gustu. Postaraj się, aby Twój wzór posiadał jak największą rozdzielczość, dzięki czemu będzie dostępny do zakupu na większej ilości produktów. Przykładem na potrzeby tego artykułu będzie stworzony przeze mnie na szybko wzór o rozmiarach 3000×4000 pikseli. Dla uzyskania najlepszych efektów, nie krępuj się, aby tworzyć większe rozmiary. Gdy już utworzysz wzór, pozostało go zapisać, wyeksportować np. na pulpit i dodać na serwis Teepublic.

*UWAGA – Jeśli planujesz stworzyć wzór z przeźroczystym tłem, do wyeksportowania pliku użyj formatu PNG, w przeciwnym wypadku JPG/JPEG.

Etap 2: Dodawanie wzoru na stronie Teepublic

Pierwsze, co należy zrobić, to zalogować się na swoje konto, jeśli jeszcze nie posiadasz konta, dowiedz się z mojego poprzedniego artykułu, jak założyć je krok po kroku pod tym linkiem lub przejdź bezpośrednio do formularza rejestracyjnego tutaj.

Zakładając, że jesteś już zalogowany, przejdź do dodawania swojego nowego wzoru, możesz to zrobić najeżdżając na swój avatar w prawym górnym rogu ekranu, następnie wybierając Upload A Design. Jeśli do tej pory tego nie robiłeś, możesz ujrzeć okno do utworzenia nazwy Twojego nowego sklepu.


Po utworzeniu możesz kontynuować. Wybierz teraz interesujący Cię design z dysku i załącz go na serwis.

dodawanie-grafiki-na-teepublic

Etap 3: Tworzenie listingu

Na listing Teepublic składa się utworzenie tytułu, opisu i słów kluczowych (tagów) dla Twojego wzoru. Wszystko oczywiście w języku angielskim.

listing-teepublic-tytul-opis-tagi-slowa-kluczowe

WAŻNE

Uwaga nr. 1 – Tworząc tytuł, wpisujemy tylko i wyłącznie słowa kluczowe na temat designu. Pomijamy nazwy konkretnych produktów, jak np. t-shirt, mug, phone case. Przykład zły: A mug with a guy in a blue shirt. Przykład dobry: The guy in the blue shirt.

Uwaga nr. 2 – Tworząc opis designu i słowa kluczowe, także pomijamy nazwy konkretnych produktów, wyobraźmy sobie, że tworzymy uniwersalny opis, który pasuje do wszystkich typów produktów. Świetnym uniwersalnym rozwiązaniem jest tutaj użycie słów „Ten produkt” lub podobnych. Oczywiście w języku angielskim.


Jeśli to już za Tobą, możesz zjechać niżej do konfiguracji pozostałych typów produktów.

inne-rodzaje-produktow-teepublic
publikowanie-produktu-teepublic

Niektóre produkty mogą być niedostępne do sprzedaży z powodu zbyt małych rozmiarów designu. Jeśli chcesz zmienić położenie dowolnego produktu, wprowadź poprawki klikając na zdjęcie dowolnego produktu. Zakładając, że wszystko jest gotowe, użyj przycisku PUBLISH, aby opublikować swój wzór. Nie zapomnij teraz wypromować designu za pomocą konkretnych mediów społecznościowych. Jeśli nie wiesz jak zrobić, opisałem jedną ze strategii w artykule nr. 1, do którego przejdziesz klikając tutaj.

Nic tylko tworzyć kolejne wzory i budować swoje źródło dochodu pasywnego, które będzie dla Ciebie zarabiać 24 godziny przez 7 dni każdego tygodnia.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody z praw autorskich jako autor, artysta i designer, sprzedając na Teepublic. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

2 komentarze do “Teepublic – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

  1. Cześć,mam opublikowane jakies 100 wzorow na teepublic,pokazują sie na moim sklepie,ale jesli chce je wyszukac to nigdzie ich nie ma,nie moge znalesc,ani po tytule ,nawet segregujac od najnowszych,dlaczego tak jest? cos jest nie tak? bede wdzieczny za rade,pozdrawiam Przemek

  2. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *