Opublikowano Jeden komentarz

Teepublic – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Teepublic. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Teepublic, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. Teepublic oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

  • Towaru
  • Magazynu
  • Firmy
  • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych koszul, naklejek, etui na telefon, wydruków artystycznych, odzieży dziecięcej, podkoszulek, bluz, plakatów, kubków, etui na laptopy, notesów, poduszek, torb, gobelin i nie tylko, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Teepublic, promowanie zaś na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp., dzięki czemu działamy globalnie.

Różnice między Teepublic, a Redbubble

Tworząc wzór na Teepublic, po opublikowaniu jest on niewidoczny w wynikach wyszukiwania strony, co oznacza, że tak jak wspominałem wyżej, musimy użyć zewnętrznego promowania poprzez różne media społecznościowe, gdzie możemy zastosować następującą strategię:

  1. Stworzenie np. na Instagramie osobnego konta o nazwie sklepu
  2. Podanie w biografii profilu linku do naszego sklepu
  3. Pobranie głównego zdjęcia np. koszulki z umieszczonym wzorem psa i umieszczenie go jako nowy post na Instagramie
  4. Stworzenie nowych lub nadanie często odwiedzanych tagów, jak np. #dogtshirts
  5. (Opcjonalnie) Umieszczenie linku do produktu w opisie posta. Linki te są niestety niemożliwe do kliknięcia, ponieważ zamiast odnośnika, wyświetlają się w formie zwykłego tekstu.

*Listing – proces, na który składa się stworzenie tytułu, słów kluczowych oraz opisu. To tak, jak wystawienie produktu na OLX, który chcemy sprzedać.

Zarabianie na Teepublic bez żadnego promowania? Sprzedaż organiczna jest możliwa

Mam dla Ciebie dobre wieści. To możliwe. Twoje produkty mogą sprzedawać się bezpośrednio przez stronę Teepublic, bez żadnego marketingu. Wystarczy, że wrzucisz swoje designy i… poczekasz. „Ale jak to? przecież moje produkty są niewidoczne w wynikach wyszukiwania serwisu”. Tak, to prawda, jednak istnieją dwa sposoby na sprzedaż organiczną. Pierwszym z nich są okazyjne wyprzedaże Twojego sklepu, które wydają się być swego rodzaju „akcją marketingową” organizowaną co jakiś czas u każdego sprzedawcy przez zespół Teepublic. Czas trwania, to zazwyczaj kilka dni w ciągu całego miesiąca, niestety nie każdego, bo jak zauważyłem – odbywa się to dość nieregularnie. Podczas trwania takiej akcji w Twoim sklepie, ceny wszystkich produktów maleją o 30-35%, co oznacza, że jest wtedy większa szansa na sprzedaż np. koszulki, kubka, etui, czy innych produktów, które stworzyłeś. Powiadomienie o wyprzedaży Twojego sklepu otrzymujesz w postaci wiadomości e-mail, która wygląda następująco:

wyprzedaz-sklepu-teepublic

nowa-sprzedaz-na-teepublic

Jak widzisz na jednej z moich sprzedaży uzyskanych w trakcie trwania promocji mojego sklepu – warto konsekwentnie dodawać nowe designy na Teepublic, nawet jeśli nie wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Ta metoda jest jednak dość ograniczająca, ponieważ nasze produkty otrzymują szansę sprzedaży wyłącznie co pewien czas, dlatego warto moim zdaniem pomyśleć nad zewnętrzną promocją ala „marki” w postaci np. Instagramowego profilu.

Drugi sposób na sprzedaż organiczną jest trochę bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga większej cierpliwości i przy okazji sposobu pierwszego, o którym napisałem powyżej. Można go uznać za cel, a jest to nic innego, jak wyświetlanie naszych wszystkich produktów w wynikach wyszukiwania serwisu przez 24/7. Pewnie zastanawiałeś się, jak to możliwe, że inni sprzedawcy mają taką możliwość. Aby dojść do tego stopnia, algorytm Teepublic musi uznać Cię za „godnego tego uprawnienia”, a aby to osiągnąć, potrzebujesz trochę czasu i wielu sprzedaży np. poprzez social media. Niestety nie powiem Ci dokładnie kiedy to się stanie, ponieważ jest to zależne od każdego sprzedawcy. Jeden dojdzie do tego poziomu po 20 sprzedanych produktach, a drugi po 50.

Zarabianie nie mając towaru i magazynu? czy to możliwe?

Tak. Po opublikowaniu wzoru staje się on natychmiast dostępny do zakupu, co oznacza, że w porównaniu do innych platform, nie musimy czekać na weryfikację ze strony zespołu Teepublic, a gdy tylko klient zakupi nasz wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Teepublic zrobią wszystko za nas, czyli wydrukują wzór w swoich oddziałach, zapakują paczkę i wyślą bezpośrednio do klienta.

Prowizja designerów Teepublic

Wartość prowizji artystów dla poszczególnych produktów znajdziesz pod tym linkiem. Warto przy okazji dodać, że produkty każdego ze sprzedawców trafiają na rynek w tej samej cenie. Rozróżniamy dwa typy cen: 1. cenę w trakcie wyprzedaży, która trwa przez pierwsze 72 godziny od daty publikacji. Klienci mogą w tym czasie kupić Twój produkt dużo taniej, a po tym czasie nastaje 2. cena regularna, która zostaje już na stałe (z wyjątkiem czasu trwania wyprzedaży Twojego sklepu, ponieważ jak pisałem wyżej – wtedy również cena jest niższa).

Zwroty

Jak podaje Teepublic, przedmioty zakupione od artystów (Ciebie) – są robione na zamówienie i drukowane specjalnie dla konkretnego klienta. Nie można więc oferować zwrotów, chyba że przedmiot jest wadliwy, w takim wypadku Teepublic zapewnia klientowi zwrot/wymianę, zupełnie za darmo. Ty – jako artysta i sprzedawca, nie wiesz, kiedy taki zwrot nastąpi, niczym więc nie musisz się zajmować, a jedynie dalej tworzyć nowe wzory. 

Sprzedaż na Teepublic bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Teepublic. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Teepublic, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać na Teepublic?

Przed rozpoczęciem swojej przygody, polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Teepublic, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta tutaj.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób zapłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Teepublic. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Teepublic – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *