Opublikowano 4 komentarze

Spreadshirt – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Spreadshirt – Ile można zarobić? Jakie są wymagania? Kiedy i jak otrzymujemy zapłatę? [Artykuł nr. 2/x], z pewnością zainteresuje Cię również otwarcie krok po kroku własnego sklepu na Spreadshirt. Dowiesz się m.in. jak poprawnie utworzyć swoje konto. Zapraszam.


Jak otworzyć sklep na Spreadshirt?

Aby otworzyć sklep, potrzebujesz w pierwszej kolejności zarejestrować się na serwisie. Żeby to zrobić, przejdź na stronę Spreadshirt i użyj przycisku Start Selling. Możesz to zrobić klikając tutaj.

otwieranie-sklepu-na-spreadshirtsprzedaz-na-rynku-marketplace-spreadshirt
Strona po użyciu przycisku Start Selling.

Masz do wyboru dwie opcje, pierwszą z nich jest Sell on the Marketplace, czyli to, co Ciebie i mnie interesuje. Dzięki niej Twoje produkty trafią do sprzedaży na rynek Spreadshirt. Opcja druga, Open Your Own T-shirt Store, to otwarcie sklepu na Spreadshop, a temu poświęcę osobny artykuł.

Wypełniając formularz rejestracyjny, zarejestruj się, a następnie przejdź do ustawień swojego konta. Możesz to zrobić klikając w swój adres e-mail, znajdujący się w menu po lewej stronie ekranu.

rejestracja-konta-jako-artysta-osoba-fizyczna-na-spreadshirt
Formularz rejestracyjny.

kokpit-dashboard-spreadshirt
Przejście do ustawień konta.

Znajdując się w ustawieniach konta, zaczynając od sekcji Personal information, uzupełnij wszystkie pola swoimi prawidłowymi danymi osobowymi.

ustawienia-konta-spreadshirt

Zapisz ustawienia za pomocą przycisku Apply i przejdź poniżej do sekcji Account settings.

account-settings-spreadshirt

W tym miejscu ustaw swoją nazwę użytkownika, a jeśli chcesz, opcjonalnie także avatar. Zapisz ustawienia i przejdź niżej do sekcji Payment data.

Jak podpiąć konto Paypal do Spreadshirt?

Zakładając, że nie posiadasz konta bankowego w USA, jesteś zmuszony otrzymywać wynagrodzenie przez Paypala. Aby dodać konto Paypal do serwisu Spreadshirt, wpisz imię, nazwisko oraz adres e-mail, pod który zarejestrowałeś swoje konto Paypal.

ustawienia-platnosci-spreadshirt

Zapisz zmiany i zjedź poniżej do sekcji Tax status, gdzie zajmiemy się wypełnianiem formularza podatkowego W-8BEN na Spreadshirt.

Przydatne informacje na wstępie

Aby móc otrzymywać więcej naszych zarobionych pieniędzy w serwisie Spreadshirt, musimy wypełnić formularz podatkowy W-8BEN, dzięki któremu wartość pobranego podatku u źródła wyniesie 10% (w przypadku niewypełnienia formularza W-8BEN – byłoby to aż 30%). Formularz wypełniamy tylko jeden raz, po utworzeniu konta. Raz w roku rozliczamy się z każdych zarobionych i wypłaconych nam na konto Paypal pieniędzy, tak jak wspominałem w artykule nr. 2/x, aby nasze pieniądze zostały w ogóle wypłacone przez Spreadshirt, musimy uzyskać minimalny próg uzyskanych zarobków, który wynosi 10 euro/$10 USD/45 zł (dokładna rozpiska pod tym linkiem). Nie musimy rozliczać się z urzędem skarbowym, jeśli zarobimy np. 5 euro/5 usd/25zł na samym serwisie, bo nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy na konto, a jak wspominałem wyżej, rozliczamy się tylko z pieniędzy, które fizycznie wpłynęły na naszego Paypala.

Jak wypełnić formularz podatkowy W-8BEN na Spreadshirt?

Znajdując się w ustawieniach konta i sekcji Tax status, wybierz:

 • Choose which situation applies to you – Not taxable in the US
 • Non-US Tax ID – w tym miejscu wpisz swój pesel
w8ben-tax-status-polska-spreadshirt

Zapisz teraz ustawienia za pomocą przycisku Apply, następnie pobierz na swój dysk formularz podatkowy używając przycisku Download.


pobieranie-formularza-w8ben-spreadshirt

Zakładając, że pobrałeś swój formularz, możemy przystąpić do wypełnienia go na Twoim komputerze. W tym celu przyda Ci się dowolny program do edycji pól pliku PDF. Jeśli jeszcze nie masz żadnego programu, a Twoim systemem operacyjnym jest Microsoft Windows, polecam w zupełności darmowy PDF-XChange Viewer.


gotowy-wzor-w8ben-spreadshirt
podpis-formularza-w8ben-spreadshirt
Poprawnie wypełniony formularz podatkowy W-8BEN.

UWAGI

1. Pamiętaj, aby w miejscu daty urodzenia (punkt 8), wpisać datę w kolejności MIESIĄC-DZIEŃ-ROK. To samo dotyczy daty obok miejsca na Twój podpis.

2. PART I, punkt 7 (Reference number(s)) – w tym miejscu wpisz swoje ID konta Spreadshirt, znajdziesz je w ustawieniach swojego konta.

3. PART I, to Twoje własne dane osobowe, w PART II wpisujesz wszystko tak, jak widzisz na obrazku powyżej (jeśli jesteś obywatelem Polski).

4. Sign Here – to pole zostawiasz puste, ponieważ jest to miejsce na Twój odręczny podpis.

5. Pamiętaj, że dane osobowe, które wpiszesz w formularzu podatkowym, muszą być zgodne z danymi w ustawieniach Twojego konta Spreadshirt oraz tymi, pod którymi zarejestrowałeś swoje konto Paypal.


Sprawdź, czy nie ma żadnych literówek, jeśli nie, upewnij się, że dane osobowe z formularza zgadzają się z danymi, które podawałeś na serwisie Spreadshirt. Jeśli wszystko się zgadza, możesz zapisać plik PDF. Wszystko co potrzebujesz teraz zrobić, to wydrukować tak o to wypełniony formularz, podpisać długopisem, zeskanować i wysłać w załączniku pod następujący adres e-mail:

taxation@spreadshirt.com

Nazwą pliku i tematem wiadomości e-mail może być np. Signed W-8BEN – Twoje imię i nazwisko. Czas rewizji wysłanego formularza przez pracowników Spreadshirt może potrwać ok. 14 dni, jeśli z Twoim formularzem podatkowym coś będzie nie tak, otrzymasz wiadomość e-mail z dokładnym powodem odrzucenia, a wtedy nic tylko poprawić i wysłać ponownie.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym prezentuję krok po kroku tworzenie i publikacje produktu na Spreadshirt. Możesz przejść do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

4 komentarze do “Spreadshirt – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x]

 1. Dzień dobry, dzisiaj założyłem konto na spreadshirt.pl i tam nie ma tego druku W-8BEN.
  Jeżeli dobrze rozumiem, nie muszę go wypełniać i wysyłać na ww. maila?

  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam

 2. Cześć Mateusz ,
  Dzięki za wszelkie informacje takie jak się zarejestrować na spreadshirt. Jestem już na Redbuble , Zazzle , Teespring i kdp i szukam dalej innych miejsc , dzięki jeszcze raz .
  Pozdrawiam i powodzenia w biznesie 🙂

  1. Cześć, Rozalia,
   czuję się zaszczycony, że mogłem pomóc. Dziękuję za komentarz!

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz Piotrowski

 3. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *