Opublikowano Jeden komentarz

Spreadshirt – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Spreadshirt – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również krok po kroku tworzenie designu i publikacja swojego pierwszego produktu na stronie Spreadshirt. Zapraszam.


Etap 1: Tworzenie wzoru w programie graficznym

Aby stworzyć wzór, potrzebujemy jednego z dowolnych programów graficznych. Możesz użyć do tego darmowego GIMPA lub płatnego Photoshopa. Te oba najbardziej popularne programy nie różnią się od siebie w większym stopniu, więc pozostaje kwestia gustu. Postaraj się, aby Twój wzór posiadał jak największą rozdzielczość, dzięki czemu będzie dostępny do zakupu na większej ilości produktów. Przykładem na potrzeby tego artykułu będzie stworzony przeze mnie na szybko wzór o rozmiarach 3000×4000 pikseli. Dla uzyskania najlepszych efektów, nie krępuj się, aby tworzyć większe rozmiary. Gdy już utworzysz wzór, pozostało go zapisać, wyeksportować np. na pulpit i dodać na serwis Spreadshirt.

*UWAGA – Jeśli planujesz stworzyć wzór z przeźroczystym tłem, do wyeksportowania pliku użyj formatu PNG, w przeciwnym wypadku JPG/JPEG.

Etap 2: Dodawanie wzoru na Spreadshirt

Pierwsze, co należy zrobić, to zalogować się na swoje konto, jeśli jeszcze nie posiadasz konta, dowiedz się z mojego poprzedniego artykułu, jak założyć je krok po kroku pod tym linkiem.

Zakładając, że jesteś już zalogowany, przejdź do dodawania nowego designu, możesz to zrobić klikając na sekcję Designs w lewym menu.

dodawanie-grafiki-na-spreadshirt

Załącz wcześniej stworzony przez Ciebie design i kliknij w niego, aby przejść dalej.

jak-zalaczyc-design-spreadshirt

Powinieneś teraz ujrzeć swój design na wielu typach produktów, jak widzisz, ilość dostępnych do sprzedaży produktów, to 20/145. Aby dodać więcej, użyj przycisku All available products.

rodzaje-ciuchow-spreadshirt
rodzaje-produktow-odziez-spreadshirt

Włącz interesujące Cię produkty i przejdź dalej klikając przycisk Done.

kolory-koszulek-spreadshirt

wybieranie-produktow-spreadshirt

Jeśli to konieczne, edytuj poszczególny produkt i wprowadź poprawki. Możesz to zrobić klikając na zdjęcie dowolnego produktu. Zakładając, że wszystko jest gotowe, przejdź dalej klikając przycisk Next. Znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu.

Etap 3: Tworzenie listingu

To moment, aby ustawić nazwę, opis i tagi (słowa kluczowe) Twojego designu.

listing-nazwa-tytul-tagi-slowa-kluczowe-grafiki-produktu-na-spreadshirt

UWAGI

Uwaga nr. 1 – Tworząc nazwę, wpisujemy tylko i wyłącznie słowa kluczowe na temat designu. Pomijamy nazwy konkretnych produktów, jak np. t-shirt, mug, phone case. Przykład zły: A mug with a guy in a blue shirt. Przykład dobry: The guy in the blue shirt.

Uwaga nr. 2 – Tworząc opis designu, także pomijamy nazwy konkretnych produktów, wyobraźmy sobie, że tworzymy uniwersalny opis, który pasuje do wszystkich typów produktów. Świetnym uniwersalnym rozwiązaniem jest tutaj użycie słów „Ten produkt” lub podobnych. Oczywiście w języku angielskim.


Gdy wszystko gotowe, możesz opublikować wzór za pomocą przycisku Create. Nic tylko tworzyć kolejne i budować swoje źródło dochodu pasywnego, które będzie dla Ciebie zarabiać 24 godziny przez 7 dni każdego tygodnia.

Powodzenia!

Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody na Spreadshirt z praw autorskich jako autor, artysta, czy designer – jak zwał tak zwał. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Spreadshirt – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *