Opublikowano Jeden komentarz

Spreadshirt – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Spreadshirt. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Spreadshirt, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. Spreadshirt oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

  • Towaru
  • Magazynu
  • Firmy
  • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, np. koszulek (t-shirtów), kubków, poduszek, plakatów, etui na telefon i wielu innych, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Spreadshirt, promowanie zaś na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp., dzięki czemu działamy globalnie.

Jaka jest różnica między dropshipping, a print on demand?

Czy to to samo? nie. Czy to zarabianie bez towaru i magazynu? tak. Print on demand, to coś więcej niż Dropshipping. Po weryfikacji Twojego produktu przez pracowników Spreadshirt, stanie się on dostępny do zakupu na całym świecie, a gdy tylko klient zakupi Twój wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Spreadshirt zrobią wszystko za Ciebie, czyli wydrukują wzór w swoich centrach logistycznych, zapakują paczkę i wyślą bezpośrednio do klienta. Główną różnicą między wydrukiem na żądanie, a dropshippingiem jest to, że pracując w modelu dropshipping – Ty jesteś odpowiedzialny za obsługę klienta oraz zwroty, które z doświadczenia wiem, bywają problematyczne. Print on demand z góry rozwiązuje te problemy, a aby zarabiać coraz więcej, potrzebujesz jedynie dodawać nowe designy.

Zwroty

Jeśli zastanawiasz się co ze zwrotami na Spreadshirt, tym również nie musisz się przejmować, zauważysz jedynie cofniętą prowizję ze sprzedaży w ustawieniach swojego konta.

Prowizja designerów Spreadshirt

To oczywiste, że Spreadshirt nie robi tego wszystkiego za darmo, swój zysk mają wliczony do całkowitej kwoty, za którą klient kupuje nasz produkt, a my otrzymujemy prowizję. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest prowizja sprzedawców za sprzedaż poszczególnych typów produktów na Spreadshirt, ten link rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Aby zobaczyć zysk w dowolnej walucie, także Polskiej, wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię kraj z listy rozwijanej Show design price for.

Sprzedaż na Spreadshirt bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Spreadshirt. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują ze Spreadshirt, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz. Jest to oczywiście opcjonalne, ponieważ osoby, które prowadzą działalność i chciałyby z jakiegoś powodu rozliczać Spreadshirt na firmę – również mają taką możliwość.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać pieniądze na Spreadshirt?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Spreadshirt, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób wypłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Spreadshirt. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Spreadshirt – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *