Opublikowano Jeden komentarz

Society6 – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Society6 – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również krok po kroku stworzenie i publikacja swojego pierwszego produktu na stronie Society6. Zapraszam.


Etap 1: Tworzenie wzoru w programie graficznym

Aby stworzyć wzór, potrzebujemy jednego z dowolnych programów graficznych. Możesz użyć do tego darmowego GIMPA lub płatnego Photoshopa. Te oba najbardziej popularne programy nie różnią się od siebie w większym stopniu, więc pozostaje kwestia gustu. Postaraj się, aby Twój wzór posiadał jak największą rozdzielczość, dzięki czemu będzie dostępny do zakupu na większej ilości produktów. Przykładem na potrzeby tego artykułu będzie zdjęcie o rozmiarach 5000×5400 pikseli. Dla uzyskania najlepszych efektów, nie krępuj się, aby tworzyć większe rozmiary, jak np. 8000×9000 px. Gdy już utworzysz wzór, pozostało go zapisać, wyeksportować np. na pulpit i dodać na serwis Society6.

*UWAGA – Jeśli planujesz stworzyć wzór z przeźroczystym tłem, do wyeksportowania pliku użyj formatu PNG, w przeciwnym wypadku JPG/JPEG.

Etap 2: Dodawanie wzoru na Society6

Pierwsze, co należy zrobić, to zalogować się na swoje konto, jeśli jeszcze nie posiadasz konta, dowiedz się z mojego poprzedniego artykułu, jak założyć je krok po kroku pod tym linkiem.

Zakładając, że jesteś już zalogowany, przejdź do dodawania nowego designu, możesz to zrobić klikając w Sell, znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu, następnie Add New Artwork.


dodawanie-grafiki-society6
1. Sell

dodawanie-nowej-pracy-society6
2. Add New Artwork

Etap 3: Tworzenie listingu

Załącz swój design klikając Select file, wprowadź jego nazwę i przejdź dalej.

listing-society6-tytul-grafika-obraz

Zaznacz teraz checkbox odpowiadający za posiadanie praw oraz nienaruszenie regulaminu serwisu. Czy Twój obraz zawiera treści dla dorosłych? jeśli nie, wybierz poniżej No i przejdź dalej.

prawa-autorskie-society6

Kontynuując tworzenie listingu, zaczynając od lewej strony, wybierz kategorię pasującą do Twojego designu, wpisz tagi (słowa kluczowe, których użyje potencjalny klient w wyszukiwarce Society6), utwórz opis, zapisz zmiany za pomocą przycisku Save Details, przejdź do edycji produktów i wprowadzania poprawek, jeśli to konieczne.

typy-produktow-society6
tytul-kategorie-slowa-kluczowe-tagi-opis-grafiki-produktu-society6

WAŻNE

Uwaga nr. 1 – Tworząc tytuł, wpisujemy tylko i wyłącznie słowa kluczowe na temat designu. Pomijamy nazwy konkretnych produktów, jak np. t-shirt, mug, phone case. Przykład zły: A mug with a guy in a blue shirt. Przykład dobry: The guy in the blue shirt.

Uwaga nr. 2 – Tworząc opis designu i tagi, również pomijamy nazwy konkretnych produktów, wyobraźmy sobie, że tworzymy uniwersalny opis, który pasuje do wszystkich typów produktów. Świetnym uniwersalnym rozwiązaniem jest tutaj użycie słów „Ten produkt” lub podobnych. Oczywiście w języku angielskim.


Aby włączyć dany produkt do sprzedaży, użyj suwaka tak, aby pokazał się napis On na zielonym tle. Niektóre typy produktów mogą być niedostępne z powodu zbyt małych rozmiarów Twojego designu. Na niektórych produktach możesz zauważyć także „szarą miniaturkę”, co niestety uniemożliwia szybki podgląd. Jest to zwyczajnie problem od strony Society6, a żeby sprawdzić, czy wzór dobrze leży na tym produkcie, najedź na niego myszką i użyj przycisku Edit. W zasadzie, to jest to sposób na edycję każdego z produktów.

edycja-grafiki-society6

jak-edytowac-grafike-na-society6

Gdy wszystkie Twoje produkty będą gotowe, możesz opublikować wzór używając przycisku Publish Artwork. Po ok. 30 minutach powinien być już widoczny w wynikach wyszukiwania Society6.


publikowanie-produktu-society6

Po opublikowaniu Twój wzór powinien widnieć pod statusem Draft Published. Nic tylko tworzyć kolejne i budować swoje źródło dochodu pasywnego, które będzie dla Ciebie zarabiać 24 godziny przez 7 dni każdego tygodnia.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody z praw autorskich jako autor, artysta i designer, sprzedając na Society6. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Society6 – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *