Opublikowano Jeden komentarz

Society6 – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Society6. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Society6, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. Society6 oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

  • Towaru
  • Magazynu
  • Firmy
  • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, zeszytów, plakatów, etui na telefon, masek, naklejek, wydruków artystycznych, wydruków na płótnie i wielu innych, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Society6, promowanie zaś może, ale nie musi – na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp. W porównaniu do niektórych serwisów, o których piszę na blogu, produkty, które opublikujemy, trafiają do wyników wyszukiwania serwisu, co oznacza, że zewnętrzne promowanie nie jest konieczne.

Zarabianie nie mając towaru i magazynu? o co chodzi?

Po opublikowaniu wzoru staje się on natychmiast dostępny do zakupu, co oznacza, że w porównaniu do innych platform, nie musimy czekać na weryfikację ze strony Society6, a gdy tylko klient zakupi nasz wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Society6 zrobią wszystko za nas, czyli wydrukują wzór w swoich oddziałach, zapakują paczkę i wyślą bezpośrednio do klienta. Jeśli zastanawiasz się co ze zwrotami, tym również nie musisz się przejmować.

Zwroty

Sytuacja na serwisie Society6 wygląda w taki sposób, że gdy klient zażyczy sobie zwrotu zakupionego produktu z Twoim designem, niczym wtedy nie musisz się zajmować, ponieważ wszystko zrobią za Ciebie pracownicy Society6. Ty, będąc twórcą, zauważysz jedynie w raportach cofniętą prowizję za ową sprzedaż.

Prowizja designerów Society6

To oczywiste, że Society6 nie robi tego wszystkiego za darmo, swój zysk mają wliczony do całkowitej kwoty, za którą klient kupuje nasz produkt, a my otrzymujemy prowizję. Wartość naszej prowizji dla wszystkich typów produktów wynosi 10% z wyjątkiem druków artystycznych, oprawionych i wydruków na płótnie – gdzie ustawiamy własną prowizję, może ona wynosić od 1% do nawet 999%. Zasada jest prosta, ustawimy większą prowizję = zarobimy więcej na sprzedaży, ale cena całkowita produktu także wzrośnie.

Sprzedaż na Society6 bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Society6. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Society6, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać pieniądze na Society6?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Society6, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób wypłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Society6. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Society6 – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *