Opublikowano Jeden komentarz

Shutterstock – Tworzenie konta. Jak zarejestrować się na największej platformie do sprzedaży zdjęć? [Artykuł nr. 3/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Shutterstock – Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać? Jakie są wymagania? W jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x], z pewnością zainteresuje Cię również to, jak krok po kroku utworzyć swoje konto w serwisie Shutterstock. Zapraszam.


Aby rozpocząć proces tworzenia naszego konta, przechodzimy na stronę rejestracji Shutterstock Contributor, możesz to zrobić klikając tutaj. Powinieneś ujrzeć stronę podobną do zaprezentowanego obrazka poniżej. Uzupełnij wszystkie pola, wciśnij przycisk „Dalej”, a następnie udaj się do skrzynki odbiorczej, aby potwierdzić swój adres e-mail. Jeśli wiadomość nie dotarła, sprawdź folder SPAM lub poproś o wygenerowanie nowego linku.

„Nie mogę się zarejestrować/zalogować na Shutterstock”. Częsty błąd i problem z rejestracją/logowaniem, czyli „Error 406 Not Acceptable”. Jak to naprawić? Szybkie i proste rozwiązanie.


Część z Was zapewne spotka się z tym problemem podczas rejestracji lub próby zalogowania do istniejącego konta, sprawa jest dość nieprzyjemna, bo nie możemy tak naprawdę nic zrobić, pisząc do supportu nic nie zdziałamy, bo i tak nam nie pomogą, a my zostajemy na lodzie. Jakie jest rozwiązanie? bardzo proste. Wszystko co musimy zrobić, to pobrać pierwsze lepsze darmowe VPN i zalogować się/utworzyć konto z nowej lokalizacji. W moim przypadku była to darmowa wersja programu „Hotspot Shield” i wybranie lokalizacji USA.


rejestracja-konta-jako-osoba-fizyczna-shutterstock
Powyżej strona rejestracji Shutterstock.
weryfikacja-konta-shutterstock
Powyżej strona dziękująca za rejestrację.
potwierdzony-adres-email-shutterstock
Powyżej strona dziękująca za potwierdzenie adresu e-mail.

Aby nie było tak łatwo, Shutterstock po potwierdzeniu adresu e-mail wymaga od nas wypełnienia kolejnego formularza, wszystkie dane wpisujemy oczywiście prawdziwe, po angielsku i bez polskich znaków. Bierzemy się do roboty!;)

formularz-rejestracyjny-shutterstock
Powyżej formularz przed wypełnieniem.
dane-fotografa-shutterstock
Powyżej formularz po wypełnieniu, gotowy do przesłania. Dane oczywiście zmyślone na potrzeby prezentacji.
spolecznosc-shutterstock
Powyżej strona powitalna.

Możemy teraz śmiało przesyłać nasze pierwsze obrazy lub kontynuować konfigurowanie naszego konta. My wybieramy drugą opcję, czyli „Przejdź do pulpitu”, a następnie „Ustawienia konta”.

ustawienia-konta-shutterstock
Powyżej strona zakładki „Ustawienia konta”.

Jak podpiąć konto Paypal do Shutterstock?

Sekcja, która nas interesuje, to „Informacje dotyczące konta do wypłat”. Wszystko co musimy zrobić, to wybrać Paypal z rozwijanej listy w Sposób wypłaty, a następnie podać poniżej adres e-mail, którego użyliśmy do stworzenia konta Paypal. To tyle.


Twoje konto na Shutterstock zostało wstępnie utworzone. Aby zwiększyć szansę na sprzedaż naszych obrazów, polecam dokończyć uzupełnianie pozostałych, mniej ważnych elementów, jak np. zdjęcie profilowe, biografia, lokalizacja i media społecznościowe. Wszystko to możemy zrobić w zakładce „Spersonalizuj portfolio”.


To ważne. Nie zapomnij o tym

Aby w pełni ukończyć proces konfigurowania naszego konta na Shutterstock, nie zapomnij o wypełnieniu formularza podatkowego W-8BEN, dzięki któremu wartość podatku pobranego u źródła w USA wyniesie 10% – zamiast 30%. Shutterstock, w porównaniu do innych serwisów bardzo ułatwia nam sprawę, ponieważ możemy to zrobić w pełni elektronicznie. Na moim blogu znajdziesz oddzielny artykuł, w którym napisałem o tym, w jaki sposób poprawnie uzupełnić i wysłać formularz podatkowy W8BEN na Shutterstock. Możesz przejść do niego klikając tutaj lub przyciskiem poniżej.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Shutterstock – Tworzenie konta. Jak zarejestrować się na największej platformie do sprzedaży zdjęć? [Artykuł nr. 3/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *