Opublikowano Jeden komentarz

Shutterstock – Jak wrzucić zdjęcie na serwis? Opisywanie, kategorie i słowa kluczowe, czyli cały proces dodawania obrazów. [Artykuł nr. 5/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Shutterstock – Centrum podatkowe. Jak poprawnie wypełnić formularz W-8BEN? [Artykuł nr. 4/x], z pewnością zainteresuje Cię również to, jak krok po kroku dodać swój obraz na stronę Shutterstock. Zapraszam.


Aby przesłać nowe obrazy, udajemy się na stronę Shutterstock Contributor i logujemy na swoje konto. Możesz to zrobić klikając tutaj. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, utwórz je. Dokładny proces rejestracji opisałem krok po kroku w artykule pod tym linkiem. Przy okazji zalecam przeczytać Ci resztę poprzednich artykułów.

Przechodząc do konkretów

Gdy zalogowaliśmy się już do swojego konta i znajdujemy na stronie głównej kontrybutorów, za dodawanie naszych nowych obrazów odpowiada duży przycisk Wczytane treści lub zakładka Portfolio > Wczytaj.

wczytaj-obraz-na-shutterstock
Screen strony głównej ukazujący oba sposoby dodawania nowych obrazów.

Zapoznaj się z następującymi wytycznymi, a gdy będziesz już gotowy, przejdź dalej.


wytyczne-obrazow-shutterstock

Wybierz obrazy lub wideo, które Cię interesują i prześlij je na serwis.


wczytaj-swoje-tresci-shutterstock

Przy opisywaniu zdjęcia ważny jest każdy szczegół. W moim przypadku zdjęcie, które będę opisywać, to mężczyzna stojący na szczycie punktu widokowego, w tle możemy zauważyć lekko odsłonięte góry i niebo. Słowa kluczowe, które możemy użyć, to np.: śnieg, góry, zima, szczyt, mężczyzna, niebo, mgła. Warto również pomyśleć chwilę i zastosować synonimy, ponieważ zwiększy to prawdopodobieństwo na dopasowanie słów kluczowych do wyszukiwań potencjalnego klienta, co przekłada się na pobranie naszego zdjęcia, a za każde pobranie zarabiamy pieniądze. Przydatny może być w tym wypadku Wujek Google i strony, na których znajdziemy kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt synonimów dla jednego słowa. Po odnalezieniu najlepiej dopasowanych słów, tłumaczymy je na język angielski, gdzie również możemy posłużyć się translatorem, a następnie wstawić na platformę. Powyżej opisałem metodę na stosowanie precyzyjnych słów kluczowych, dla leniwych przychodzi prostsze, lecz mniej dokładne rozwiązanie o nazwie „Sugerowane słowa kluczowe +„, czyli 25 gotowych słów kluczowych, zaproponowanych do użycia przez algorytm Shutterstock, możemy zastosować je wszystkie za pomocą jednego kliknięcia, a zrobimy to klikając w „+” znajdujący się tuż obok „Sugerowane słowa kluczowe”. Polecam oczywiście stosować obie metody naraz. Jeśli chodzi o wybranie dwóch kategorii, myślę, że tego nie muszę opisywać, ponieważ wybieramy te najbardziej pasujące do naszego obrazu.

listing-opis-slowa-kluczowe-kategorie-shutterstock

Teraz pozostaje tylko wysłać obraz klikając przycisk „Prześlij” i czekać na weryfikację.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody na Shutterstock z praw autorskich jako fotograf, artysta, czy autor, udzielając licencji na używanie zdjęć, obrazów oraz filmów do zagranicznego podmiotu, jakim jest Shutterstock. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Shutterstock – Jak wrzucić zdjęcie na serwis? Opisywanie, kategorie i słowa kluczowe, czyli cały proces dodawania obrazów. [Artykuł nr. 5/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *