Opublikowano Jeden komentarz

Shutterstock – Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać? Jakie są wymagania? W jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Shutterstock – Co to jest? Jak zacząć zarabiać online jako fotograf na sprzedaży zdjęć? [Artykuł nr. 1/x], z pewnością zainteresuje Cię również, co jest niezbędne, aby wystartować z zarabianiem na serwisie. Dowiesz się, jakie są zarobki robiąc zdjęcia/filmy na Shutterstock oraz na jakiej zasadzie serwis ten wypłaca zarobione środki. Zapraszam.


Wiek

Zanim przejdziesz do kolejnych punktów, zaznaczę od razu, że aby móc założyć konto na Shutterstock Contributor, musisz mieć ukończone 18 lat. Osoby poniżej tego wieku, które chcą zacząć zarabiać, niestety muszą jeszcze poczekać.

Sprzęt

Kolejną niezbędną podstawą do rozpoczęcia przygody z zarabianiem na Shutterstock jest posiadanie aparatu. Oczywiście, nie musimy posiadać od razu cyfrowego, ale wiadomo, że im lepszy, tym i dla nas lepiej. Jestem pewien, że większość z nas posiada smartfony, dzisiejsza technologia doprowadziła nas do punktu, gdzie większość nowych modeli pozwala na robienie dużo ładniejszych zdjęć niż cyfrówki, więc czemu by o tym nie pomyśleć?

Język

Kolejną ważną rzeczą, lecz nie niezbędną, jest umiejętność języka angielskiego. Co prawda Shutterstock umożliwia nam poruszanie się po swojej platformie w języku Polskim i chwała im za to, jednak musimy pamiętać, że oprócz wrzucenia zdjęcia, musimy także stworzyć pewnego rodzaju listing, czyli proces, dzięki któremu zostaniemy później odnalezieni przez potencjalnego klienta. Listing tworzymy w języku angielskim, a składa się z napisania tytułu i znalezienia odpowiednich słów kluczowych, o wybraniu dwóch kategorii do naszego zdjęcia nie wspomnę, ponieważ to również robimy w języku Polskim. Świetnym rozwiązaniem na język angielski jest pomoc ze strony Tłumacza Google. Po prostu zapisujemy w języku polskim wszystkie słowa kluczowe, które widzimy na naszym zdjęciu, następnie tłumaczymy i wstawiamy na serwis. Nic trudnego.

Paypal

Ostatnią niezbędną rzeczą jest posiadanie jednego z trzech kont do otrzymywania naszego wynagrodzenia. Na chwilę obecną Shutterstock oferuje następujące metody płatności:

  1. Poprzez Paypal.
  2. Poprzez Payoneer.
  3. Poprzez Skrill.

Najlepszą i najpopularniejszą opcją jest według mnie Paypal. Używam go do otrzymywania pieniędzy na wielu platformach i jestem bardzo zadowolony. Konto osobiste na Paypalu możemy założyć w pełni online, kompletnie za darmo, a zajmie nam to nie więcej niż kilka minut.

Zarobki ze sprzedaży na Shutterstock

Możliwości zarobkowe na Shutterstock są duże, można powiedzieć, że nieograniczone. To, ile zarobisz, zależy od tego, ile czasu poświęcisz na dodawanie coraz to nowszych zdjęć. Jeśli dopiero zaczynasz z fotografią, przygotuj się na to, że Twoje pierwsze obrazy nie będą najwyższej jakości i z początku nie przyniosą dużego dochodu. Gdy będą one z czasem coraz lepsze, a Ty odkryjesz lub stworzysz własną dochodową niszę i ciągłą pracą osiągniesz poziom 1000 dodanych zdjęć, zapewnisz sobie z pewnością interesujące źródło dochodu pasywnego, które będzie przynosić zyski 24/7, nawet wtedy, gdy śpisz. I to właśnie lubię, bo godzina pracy, dzięki której opublikujesz kilka obrazów, będzie przynosić zyski nawet przez kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat do przodu, zakładając, że Shutterstock będzie wciąż istnieć na rynku, a z Twoim kontem nie stanie się nic poważnego. Zarobki zależą oczywiście od wielu czynników, ale przyjmijmy, że po dodaniu tysiąca wartościowych fotografii, możesz zapewnić sobie dochód na poziomie kilku tysięcy złotych z jednego tylko serwisu, poświęcając na to 0 minut dziennie, oczywiście po tym całym procesie dodawania, bo wcześniej czeka Cię dużo pracy – a raczej „cykania”. Warto wspomnieć także, że zdjęcia, które załączysz na Shutterstock, będziesz mógł dodać później na innych serwisach oferujących sprzedaż zdjęć online na cały świat, jak np. Adobe Stock, Getty Images, 123RF, DepositPhotos, Dreamstime, Fotosearch, iStock, Stockfresh, Pixta, Bigstock, Crestock itp., a tam zarobisz oddzielnie.

Jak i kiedy Shutterstock wypłaca pieniądze?

Shutterstock wypłaca pieniądze swoim współpracownikom standardowo pod koniec każdego miesiąca, aby jednak otrzymać wynagrodzenie, musimy przekroczyć minimalny próg uzyskanych zarobków, który wynosi 35 dolarów amerykańskich. Wszystkie mniejsze kwoty wypłacone zostaną dopiero w momencie przekroczenia minimalnego progu, oczywiście pod koniec najbliższego miesiąca. Jeśli zastanawiasz się, jak podpiąć konto Paypal do serwisu Shutterstock, wystarczy wejść w ustawienia konta i wpisać adres e-mail, którego użyliśmy do tworzenia konta Paypal.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak krok po kroku utworzyć i skonfigurować swoje konto na stronie internetowej Shutterstock. Możesz przejść do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Shutterstock – Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać? Jakie są wymagania? W jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *