Opublikowano 5 komentarzy

Redbubble – Ile można zarobić? Co jest potrzebne? Jak otrzymywać wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Redbubble – Co to jest? Jak zacząć zarabiać na tym pieniądze? [Artykuł nr. 1/x], z pewnością zainteresują Cię również możliwości zarobkowe i kwestia wypłacania zarobionych środków. Dowiesz się m.in., kiedy i na jakiej zasadzie otrzymujemy wypłatę na Redbubble. Zapraszam.


Sposób zapłaty

Aby otrzymać swoje wynagrodzenie na Redbubble, potrzebujesz do tego konta Paypal, ponieważ taki sposób wypłaty na chwilę obecną oferuje „Czerwona Bańka”. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego konta, możesz szybko i łatwo utworzyć je na stronie internetowej Paypala. Konto osobiste, czy biznesowe? Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj konta wybrać, wybierz konto osobiste, sam takowe posiadam i jestem bardzo zadowolony. Założysz je w kilka minut, w pełni online i za darmo. Środki, które otrzymasz od Redbubble (w euro) na konto Paypal, możesz w każdej chwili przelać za drobną prowizją na swoje główne konto bankowe w złotówkach. Prowizja waha się w granicach kilku procent, co oznacza, że ostatecznie na naszym koncie bankowym znajdzie się kwota pomniejszona o kilka %. Myślisz o ominięciu prowizji? z tym będzie ciężko, ponieważ właśnie to jest głównym źródłem zarobku Paypala. Nie jest to dużo, więc nie ma co kombinować.

Cykl płatności, próg wypłaty

Jeśli uzyskasz w ciągu miesiąca minimalny próg uzyskanych zarobków wynoszący 20 euro, Redbubble wypłaci Twoje wynagrodzenie 15-go dnia każdego miesiąca, a jeśli dzień płatności przypada w piątek lub sobotę, możesz otrzymasz je dopiero w poniedziałek. Zanim ostatecznie pieniądze dojdą na Twoje główne konto bankowe w złotówkach z Paypala, może upłynąć dodatkowy dzień roboczy, ponieważ przelewy natychmiastowe są aktualnie niedostępne.

Jeśli Twoje zarobki nie osiągną minimalnego progu 20 euro, a do 15-go dnia miesiąca zarobisz przykładowo 10 euro, wynagrodzenie otrzymasz dopiero w następnym miesiącu, jeśli oczywiście zarobisz dodatkowe 10 euro, a jeśli nie, otrzymasz je dopiero w przyszłym miesiącu od momentu przekroczenia wyżej wspomnianego minimalnego progu.

Jeśli Twoje zarobki w żadnym miesiącu nie uzyskają minimalnego progu, ale zarobisz minimum 2 euro, otrzymasz je raz w roku, w grudniu.

Możliwości zarobkowe

Możliwości zarobkowe na Redbubble są duże, można powiedzieć, że nieograniczone. To, ile zarobisz, zależy od tego, ile czasu poświęcisz na dodawanie coraz to nowszych wzorów. Przygotuj się na to, że Twoje pierwsze designy nie będą najwyższej jakości i z początku nie przyniosą dużego dochodu. Gdy będą one z czasem coraz lepsze, a Ty odkryjesz lub stworzysz własną dochodową niszę i ciągłą pracą osiągniesz poziom 1000 dodanych wzorów, zapewnisz sobie z pewnością interesujące źródło dochodu pasywnego, które będzie przynosić Ci zyski 24/7, nawet wtedy, gdy śpisz. I to właśnie lubię, bo godzina pracy, dzięki której opublikujesz kilka wzorów, będzie przynosić zyski nawet przez kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat do przodu, zakładając, że Redbubble będzie wciąż istnieć na rynku, a z Twoim kontem nie stanie się nic poważnego. Zarobki zależą oczywiście od wielu czynników, ale przyjmijmy, że po dodaniu tysiąca wartościowych designów, możesz zapewnić sobie dochód na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie z jednego tylko serwisu, poświęcając na to 0 minut dziennie, oczywiście po tym całym procesie dodawania, bo wcześniej czeka Cię jednak dużo pracy. Warto wspomnieć także, że designy, które stworzysz na Redbubble, będziesz mógł dodać później na innych platformach oferujących druk na żądanie, np: Amazon KDP, Zazzle, Teepublic, Teespring, Spreadshirt itp., a tam zarobisz oddzielnie.

Czego potrzeba, aby zacząć zarabiać na Redbubble? jakie są wymagania, a jakie potrzebne umiejętności?

Aby zacząć zarabiać na Redbubble jako niezależny artysta, wystarczy kilka niezaawansowanych umiejętności, jest to:

 • Umiejętność obsługi dowolnego programu graficznego i na początek prostych czynności, typu wstawienie ładnego i śmiesznego napisu, czy obrazka, a następnie wyeksportowanie go jako plik graficzny JPG/PNG na dysk, w celu wstawienia na serwis.
 • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Tutaj bardzo pomóc może translator i odpowiedni research w Google.
 • Cierpliwość i determinacja. Warto pogodzić się z faktem, że pierwsze miesiące nie przyniosą dużych kwot, a my wciąż będziemy poświęcać temu swój czas.

Przechodząc do wymagań:

 • Wiek. Aby móc w ogóle założyć konto jako artysta/designer na Redbubble, wymagane jest ukończenie 16 lat. W takim wypadku wszystkie przychody przed ukończeniem 18 roku życia wlicza się do przychodów rodzica. Jeśli są tutaj takie osoby, zalecam zapoznać się bliżej z kwestią rozliczania dochodów osoby niepełnoletniej. Grupą docelową moich artykułów są jednak osoby pełnoletnie, które po skończeniu 18 roku życia automatycznie nabywają praw do samodzielnego rozliczania.

Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak krok po kroku utworzyć i skonfigurować swoje konto na Redbubble. Możesz do niego przejść klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

5 komentarzy do “Redbubble – Ile można zarobić? Co jest potrzebne? Jak otrzymywać wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

 1. jak to jest z aktualizacją sprzedaży? kiedy sprzedaż jest naliczana? czy odrazu po zakupie? czy po wpłynięciu przelewu za zakup? czy może po terminie zwrotu?

  1. Arkadiusz,

   sprzedaż (nasza prowizja) naliczana jest w momencie opłacenia zamówienia przez klienta.

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz Piotrowski

 2. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

  1. Wszędzie jest napisane, ,że minimalny prób wypłaty to 20 Euro..tymczasem ja już drugi miesiąc z rzędu dostaje 15. dnia miesiąca wypłatę, mimo że przez miesiąc nie robiłam 20 Euro. Coś się zmieniało? Z każdego Eurocenta się teraz na bieżąco rozliczają?

   1. Gosiu,

    jeśli zarobki nie osiągną 20 euro w żadnym miesiącu, ale są większe niż 2 euro, zostaną mimo wszystko wypłacone w styczniu za cały poprzedni rok.

    Gorące pozdrowienia,
    Mateusz Piotrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *