Opublikowano 7 komentarzy

Redbubble – Co to jest? Jak zacząć zarabiać na tym pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Redbubble. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Redbubble, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu o zarabianiu w oparciu o skalę światową. „Czerwona Bańka” oferuje nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

 • Towaru
 • Magazynu
 • Firmy (opcjonalne)
 • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, kubków, poduszek, zeszytów, plakatów, pinesek, etui na telefon, masek i wielu innych, a naszymi klientami są ludzie z niemal całego świata, czyli w tym wypadku wykorzystujemy skalę, a korzyści zarabiania w obcej walucie chyba nie muszę wymieniać.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Redbubble, promowanie zaś może, ale nie musi – na zewnętrznych portalach typu Instagram, Pinterest itp. W porównaniu do niektórych serwisów, o których piszę na blogu, produkty, które opublikujemy, trafiają do wyników wyszukiwania serwisu, co oznacza, że zewnętrzne promowanie nie jest konieczne.

Zarabianie nie mając towaru i magazynu? o co chodzi?

Po opublikowaniu wzoru staje się on natychmiast dostępny do zakupu, co oznacza, że w porównaniu do innych platform, nie musimy czekać na weryfikację ze strony Redbubble, a gdy tylko klient zakupi nasz wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Redbubble zrobią wszystko za nas, czyli wydrukują wzór w swoich centrach logistycznych, zapakują paczkę i wyślą ją bezpośrednio do klienta.

Zwroty

Jeśli zastanawiasz się co ze zwrotami na Redbubble, tym również nie musisz się przejmować, nawet nie zostaniesz o tym poinformowany, zauważysz jedynie cofniętą prowizję ze sprzedaży w ustawieniach swojego konta.

Prowizja designerów Redbubble

To oczywiste, że RB nie robi tego wszystkiego za darmo, swój zysk mają wliczony do całkowitej kwoty, za którą klient kupuje nasz produkt, a my otrzymujemy prowizję. Możemy w dowolnym momencie manipulować swoimi prowizjami, tj. zwiększać i zmniejszać bez żadnego problemu za pomocą kilku kliknięć. W skrócie, ustawiamy większą prowizję = zarabiamy więcej, ale klient kupuje nasz produkt drożej.

Sprzedaż na Redbubble bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Redbubble. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Redbubble, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz. Jest to oczywiście opcjonalne, ponieważ osoby, które prowadzą działalność i chciałyby z jakiegoś powodu rozliczać Redbubble na firmę – również mają taką możliwość, możliwe jest także posiadanie wielu kont Redbubble (np. z różnymi niszami) z podpiętym TYM SAMYM ADRESEM PAYPAL – bo to na niego otrzymujemy naszą zapłatę.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zacząć zarabiać?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Redbubble, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób wypłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Redbubble. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

7 komentarzy do “Redbubble – Co to jest? Jak zacząć zarabiać na tym pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

 1. Hej, przeszłam przez proces rejestracji, stworzyłam swoje produkty, zostały one dodane do moich kolekcji- jednak nie są widoczne, nie sa aktywne. Zachowałam wymagana ilośc grafik, aby sklep ruszył. Co robie nie tak?
  Pozdrawiam

  1. Cześć, Estera,

   czy Twoje konto nie jest czasem jeszcze w trybie ograniczonym, jak ma to miejsce od razu po założeniu konta? W takim przypadku pomaga dodanie 5-10 produktów i odczekanie kilku dni.

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz Piotrowski

 2. Dzień dobry. Czy rozliczając zarobki z Redbubble kraj osiągania przychodu to Stany Zjednoczone czy Australia? A może trzeba chodzi każdy kraj w którym ktoś kupił produkt z naszą grafiką? Pytam w kontekście załącznika PIT-ZG. Bardzo proszę o pomoc.

  1. Cześć, Marta,

   są to Stany Zjednoczone.

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz Piotrowski

 3. Dzień dobry. Założyłam konto na Redbubble. Zweryfikowałam swój Pay Pal połączony z kontem bankowym. Teraz chcę dodać sposób płatności do Redbubble. Edytuję Profil- Szczegóły płatności- chcę dodać płatność przy pomocy EURO Pay Pal klikając w czerwony przycisk Zweryfikuj kono Pay Pal i… nic się nie dzieje.
  Mieszkam w Polsce. Mam konto w Euro, GBP. Czy mogę kliknąć na opcję „Pay Pal lub przelew na konto bankowe w Anglii” – czy tak dostanę pieniądze na mojego Pay Pala i wypłacę na polskie konto?
  Iza Janczarska

  1. Cześć, Iza,

   spróbuj kliknąć przycisk prawym przyciskiem myszy, następnie „otwórz w nowej karcie” lub poprzez „tryb incognito”. To powinno pomóc. Nie zachęcam do wybierania metody „przelew na konto bankowe w Anglii”.

   Gorące pozdrowienia,
   Mateusz

 4. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *