Opublikowano Jeden komentarz

CupSell – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, CupSell – Tworzenie konta. Jak krok po kroku zarejestrować się na serwisie? [Artykuł nr. 3/x], z pewnością zainteresuje Cię również stworzenie i publikacja krok po kroku swojego pierwszego produktu na stronie Cupsell. Zapraszam.


Etap 1: Tworzenie wzoru w programie graficznym

Aby stworzyć wzór, potrzebujemy jednego z dowolnych programów graficznych. Możesz użyć do tego darmowego GIMPA lub płatnego Photoshopa. Te oba najbardziej popularne programy nie różnią się od siebie w większym stopniu, więc pozostaje kwestia gustu. Postaraj się, aby Twój wzór posiadał jak największą rozdzielczość, dzięki czemu będzie dostępny do zakupu na większej ilości produktów. Przykładem na potrzeby tego artykułu będzie zdjęcie o rozmiarach 5000×5400 pikseli. Dla uzyskania najlepszych efektów, nie krępuj się, aby tworzyć większe rozmiary, jak np. 8000×9000 px. Gdy już utworzysz wzór, pozostało go zapisać, wyeksportować np. na pulpit i dodać na serwis Cupsell.

*UWAGA – Jeśli planujesz stworzyć wzór z przeźroczystym tłem, do wyeksportowania pliku użyj formatu PNG, w przeciwnym wypadku JPG/JPEG.

Etap 2: Dodawanie wzoru na Cupsell

Pierwsze, co należy zrobić, to zalogować się na swoje konto, jeśli jeszcze nie posiadasz konta, dowiedz się z mojego poprzedniego artykułu, jak założyć je krok po kroku pod tym linkiem lub przejdź bezpośrednio do formularza rejestracyjnego tutaj.

Zakładając, że jesteś już zalogowany, rozpocznij proces dodawania nowego designu, możesz to zrobić przechodząc do: TWOJE KONTO > Twoje sklepy > Nazwa Twojego sklepu > Zarządzanie sklepem > asortyment > DODAJ ASORTYMENT.

dodawanie-grafiki-cupsell

dodawanie-produktu-cupsell

Znajdując się w generatorze, wybierz typ produktu, na którym chcesz umieścić swój design, może być to np. koszulka, bluza, kubek, maska lub inne. Na potrzeby tego artykułu wybiorę zwykły t-shirt męski.

edycja-grafiki-cupsell

Jeśli chcesz, zmień stronę nadruku, a gdy będziesz gotowy, przejdź do tworzenia listingu. Zrobisz to klikając przycisk DODAJ DO SKLEPU.

kolory-produktow-cupsell

W wypadku, gdybyś chciał, aby Twój produkt dostępny był w różnych kolorach, z listy rozwijanej zaznacz Wszystkie wersje kolorystyczne.

Etap 3: Tworzenie listingu

Listing, to proces, w którym tworzymy m.in. nazwę produktu, opis i ustawiamy zysk na poszczególnej sprzedaży.

listing-cupsell-kategorie-opis-nazwa-produktu

Fakt, z opisem poniosła mnie wyobraźnia. Tworząc nazwę, postaraj się dobrać takie słowa, które zostaną później użyte przez potencjalnych klientów w wyszukiwarce serwisu. Gdy wszystko gotowe, możesz opublikować swój produkt za pomocą przycisku DODAJ DO SKLEPU. Nic tylko tworzyć kolejne wzory i budować źródło dochodu pasywnego, które będzie dla Ciebie zarabiać 24 godziny przez 7 dni każdego tygodnia.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak rozliczać dochody z praw autorskich jako autor, artysta i designer, sprzedając na Cupsell. Możesz przejść do niego za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “CupSell – Jak stworzyć wzór i opublikować swój pierwszy produkt? Omówienie procesu wstawienia grafiki. [Artykuł nr. 4/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *