Opublikowano Jeden komentarz

CupSell – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z artykułem wstępnym, Zacznij tutaj, który dotyczy każdego serwisu do zarabiania online, świetnie. Dużo już wiesz. W tym artykule poznasz, czym jest i jak działa strona internetowa Cupsell. Zapraszam.


Sposób działania serwisu

Cupsell, to jedna z wielu platform, które opisuję na swoim blogu. W porównaniu do większości wielkich zagranicznych gigantów, Cupsell jest wyjątkiem, ponieważ nie szczyci się dużą popularnością, ale za to jest serwisem Polskim. Jak więc mógłbym o nim nie napisać? Cupsell umożliwia nam zarabianie na swojej stronie w modelu „Print on demand”, czyli tłumacząc „Druk na żądanie”, a aby zacząć, nie potrzebujemy:

  • Towaru
  • Magazynu
  • Firmy
  • Inwestować żadnych pieniędzy

Produkty, które tworzymy, po opublikowaniu dostępne są w postaci różnych ciuchów, kubków, zeszytów, plakatów, masek i wielu innych.

Jaką rolę odgrywasz jako artysta?

Twoim zadaniem – jako designer, jest tworzenie w dowolnym programie graficznym pomysłowych, unikatowych wzorów, opisywanie ich i promowanie w taki sposób, aby mogły zostać odnalezione przez potencjalnego klienta. Proces tworzenia, opisywania i publikowania odbywa się na samej stronie internetowej Cupsell’a, promowanie zaś może, ale nie musi – na zewnętrznych portalach typu Instagram. W porównaniu do niektórych serwisów, o których piszę na blogu, produkty, które opublikujemy, trafiają do wyników wyszukiwania serwisu, co oznacza, że zewnętrzne promowanie nie jest konieczne.

Jaka jest różnica między dropshipping, a print on demand?

Czy to to samo? nie. Czy to zarabianie bez towaru i magazynu? tak. Print on demand, to coś więcej niż dropshipping. Gdy tylko klient zakupi Twój wzór na jednym z dowolnych produktów, zatrudnieni pracownicy Cupsell zrobią wszystko za Ciebie, czyli wydrukują wzór w swoich centrach logistycznych, zapakują paczkę i wyślą bezpośrednio do klienta. Główną różnicą między wydrukiem na żądanie, a dropshippingiem jest to, że pracując w modelu dropshipping – Ty jesteś odpowiedzialny za obsługę klienta oraz zwroty, które z doświadczenia wiem, bywają problematyczne. Print on demand z góry rozwiązuje te problemy, a aby zarabiać coraz więcej, potrzebujesz jedynie dodawać nowe designy.

Zwroty

Jeśli zastanawiasz się co ze zwrotami na Cupsell, tym również nie musisz się przejmować, ponieważ nie jest to Twoja „działka”.

Prowizja designerów Cupsell

To oczywiste, że Cupsell nie robi tego wszystkiego za darmo, swój zysk mają wliczony do całkowitej kwoty, za którą klient kupuje nasz produkt, a my otrzymujemy prowizję. Możemy w dowolnym momencie manipulować swoimi prowizjami, tj. zwiększać i zmniejszać bez żadnego problemu za pomocą kilku kliknięć. W skrócie, ustawiamy większą prowizję = zarabiamy więcej, ale klient kupuje nasz produkt drożej.

Sprzedaż na Cupsell bez działalności gospodarczej. Czy można to robić bez firmy?

Tak, nie musisz prowadzić firmy w żadnej formie działalności, aby sprzedawać na Cupsell. Możesz robić to jako osoba fizyczna. Prawnie, źródłem przychodu są prawa autorskie – raz w roku jesteś zobowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informacje o kwocie uzyskanego przez Ciebie dochodu, a następuje to poprzez coroczne zeznanie PIT-36. Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty dochodu wolnej od podatku, nie zapłacisz nic podatku, a zapłacisz jedynie drobną sumę odpowiedniemu księgowemu/biurowi rachunkowemu, który na podstawie historii sprzedaży/przelewów – obliczy kwotę Twojego dochodu. Pewne jest to, że żadnego podatku nie zapłacą: 1. osoby, które dopiero startują z Cupsell, 2. osoby początkujące oraz 3. średnio zaawansowane – ponieważ ich dochód będzie mieścić w granicy kwoty wolnej od podatku. To prostsze niż myślisz.

Jaki jest pierwszy krok do tego, aby zarabiać pieniądze na Cupsell?

Przed rozpoczęciem swojej przygody polecam przeczytać Ci resztę moich artykułów na temat Cupsell, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu i rozwiejesz wiele wątpliwości. Gdy już to zrobisz, możesz spokojnie przejść do zakładania własnego konta tutaj.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jakie są zarobki, sposób wypłaty, niezbędne wymagania i przydatne umiejętności na Cupsell. Przejdziesz do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.




Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “CupSell – Co to jest? Jak zacząć zarabiać pieniądze? [Artykuł nr. 1/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *