Opublikowano Jeden komentarz

Adobe Stock – Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać? Jakie są wymagania? W jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

Tutaj jestem:

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem, Adobe Stock – Co to jest? Jak zacząć zarabiać online jako fotograf na sprzedaży zdjęć? [Artykuł nr. 1/x], z pewnością zainteresuje Cię również, co jest niezbędne, aby wystartować z zarabianiem na serwisie. Dowiesz się, jakie są zarobki będąc sprzedawcą oraz na jakiej zasadzie Adobe Stock wypłaca zarobione środki. Zapraszam.


Wiek

Zanim przejdziesz do kolejnych punktów, zaznaczę od razu, że aby móc założyć konto na Adobe Stock Contributor, musisz mieć ukończone 18 lat. Osoby poniżej tego wieku, które chcą zacząć zarabiać, niestety muszą jeszcze poczekać.


Sprzęt

Kolejną niezbędną podstawą do rozpoczęcia przygody z zarabianiem na Adobe Stock jest posiadanie aparatu. Oczywiście, nie musimy posiadać od razu cyfrowego, ale wiadomo, że im lepszy, tym i dla nas lepiej. Jestem pewien, że większość z nas posiada smartfony, dzisiejsza technologia doprowadziła nas do punktu, gdzie większość nowych modeli pozwala na robienie dużo ładniejszych zdjęć niż cyfrówki, więc czemu by o tym nie pomyśleć?


Język

Kolejną ważną rzeczą, lecz nie niezbędną, jest umiejętność języka angielskiego. Co prawda Adobe Stock umożliwia nam poruszanie się po swojej platformie w języku Polskim i chwała im za to, jednak warto pomyśleć nad ustawieniem angielskiego, ponieważ tłumaczenia są dość nieprecyzyjne, co często może wprowadzać nas w błąd. Oprócz wrzucenia samego zdjęcia, musimy także stworzyć pewnego rodzaju listing, czyli proces, dzięki któremu zostaniemy później odnalezieni przez potencjalnego klienta. Listing składa się z napisania tytułu i znalezienia odpowiednich słów kluczowych. Pamiętajmy, aby używać takich słów, które zostaną później użyte przez kupującego w wyszukiwarce serwisu Adobe Stock. Świetnym rozwiązaniem na język angielski jest pomoc ze strony Tłumacza Google. Po prostu zapisujemy w języku polskim wszystkie słowa kluczowe, które widzimy na naszym zdjęciu, następnie tłumaczymy każde z osobna i wstawiamy na serwis. Nic trudnego.


Paypal

Ostatnią niezbędną rzeczą jest posiadanie jednego z dwóch kont do otrzymywania naszego wynagrodzenia. Na chwilę obecną Adobe Stock oferuje następujące metody płatności:

  1. Poprzez Paypal.
  2. Poprzez Skrill.

Najlepszą i najpopularniejszą opcją jest według mnie Paypal. Używam go do otrzymywania pieniędzy na wielu platformach i jestem bardzo zadowolony. Konto osobiste na Paypalu możemy założyć w pełni online, kompletnie za darmo, a zajmie nam to nie więcej niż kilka minut.

Zarobki na Adobe Stock

Możliwości zarobkowe na Adobe Stock są duże, można powiedzieć, że nieograniczone. To, ile zarobisz, zależy od tego, ile czasu poświęcisz na dodawanie coraz to nowszych zdjęć. Jeśli dopiero zaczynasz z fotografią, przygotuj się na to, że Twoje pierwsze obrazy nie będą najwyższej jakości i z początku nie przyniosą dużego dochodu. Gdy będą one z czasem coraz lepsze, a Ty odkryjesz lub stworzysz własną dochodową niszę i ciągłą pracą osiągniesz poziom 1000 dodanych zdjęć, zapewnisz sobie z pewnością interesujące źródło dochodu pasywnego, które będzie przynosić zyski 24/7, nawet wtedy, gdy śpisz. I to właśnie lubię, bo godzina pracy, dzięki której opublikujesz kilka obrazów, będzie przynosić zyski nawet przez kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat do przodu, zakładając, że Adobe Stock będzie wciąż istnieć na rynku, a z Twoim kontem nie stanie się nic poważnego. Zarobki zależą oczywiście od wielu czynników, ale przyjmijmy, że po dodaniu tysiąca wartościowych fotografii, możesz zapewnić sobie dochód na poziomie kilku tysięcy złotych z jednego tylko serwisu, poświęcając na to 0 minut dziennie, oczywiście po tym całym procesie dodawania, bo wcześniej czeka Cię dużo pracy, a raczej „cykania”. Warto wspomnieć także, że zdjęcia, które załączysz na Adobe Stock, będziesz mógł dodać później na innych serwisach oferujących globalną sprzedaż zdjęć online, jak npShutterstock, Getty Images, 123RF, DepositPhotos, Dreamstime, Fotosearch, iStock, Stockfresh, Pixta, Bigstock, Crestock itp., a tam zarobisz oddzielnie.

Jak i kiedy Adobe Stock wypłaca pieniądze?

Adobe Stock wypłaca pieniądze swoim współpracownikom w każdej chwili po wygenerowaniu przez nas żądania otrzymania zarobionych środków. Aby jednak wygenerować takie żądanie, musimy przekroczyć minimalny próg uzyskanych zarobków, który wynosi $25 dolarów amerykańskich.

Jak podpiąć konto Paypal do serwisu Adobe Stock?

Proces ten różni się nieco od podobnych serwisów, które umożliwiają podanie adresu e-mail Paypala od razu po rejestracji konta, w przypadku Adobe Stock, opcja ta pokaże się nam dopiero po przekroczeniu wyżej wspomnianego minimalnego progu uzyskanych zarobków.


Masz pytanie? napisz śmiało w komentarzu lub użyj formularza kontaktowego na dole strony, a postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pomogłem, ucieszę się, gdy zostawisz po sobie miły komentarz, tymczasem zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu, w którym wyjaśniam, jak krok po kroku utworzyć i skonfigurować swoje konto na stronie internetowej Adobe Stock. Możesz przejść do niego klikając tutaj lub za pomocą przycisku poniżej.
Oglądaj nowe filmy z kanału bez konieczności opuszczania obecnej strony:

Expert od E-Commerce & Przedsiębiorca & Bloger. Jego zadaniem jest szerzyć wiedzę na temat sprzedaży online w oparciu o skalę międzynarodową oraz ciekawe rozwiązania technologiczne. W wolnym czasie kocha zdobywać nowe szczyty górskie, odbywać podróże i uprawiać wiele sportów. Jego celem jest niezależność finansowa oraz ciągły rozwój pod kątem duchowym, finansów, zdrowia i relacji.

1 komentarz do “Adobe Stock – Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać? Jakie są wymagania? W jaki sposób otrzymujemy wynagrodzenie? [Artykuł nr. 2/x]

  1. Tak wygląda komentarz, który dodasz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *